A három évtizede hazánkba élő Nick Thorpe Dunáról írott könyve a tudomány, a szépirodalom, az útleírás és a riport különös elegye. A Könyvfutár szerette, s szeretettel ajánlja.
Thorpe 1983-ban érkezett Magyarországra. Kis túlzással - éppen a Duna miatt. Első újságírói tudósítása a a Bős-nagymarosi vízlépcső tervéről és a Duna Kör ellenállásáról szólt.
A könyv alapjául szolgáló folyam menti utat 2011-ben és 2012-ben tette meg, rendhagyó módon folyásiránnyal szemben, keletről nyugatra.
..."dunai utazásom célja a folyó mentén élő emberek életének és gondolkodásának a megismerése és bemutatása 2011 márciusában indultam útnak a romániai Duna-deltából, és utamat többször megszakítva, 2012 márciusában értem el a folyam németországi forrásvidékét. Az utazások között vissza-visszatértem Budapestre, hogy tudósítóként keressem a kenyeremet, és némi időt töltsek a családommal. Többnyire autóval keltem útra, de gyalogoltam, bicikliztem, utaztam hajóval, vonattal, repülővel és egyszer, a szerbiai Kladovóban, Matthew fiam gördeszkáján is. Minden létező alkalommal úsztam a folyóban, főként nyáron, kora reggelenként, időnként alig haladva az erős, hat kilométer per órás sodrásban, de volt, hogy a gátak közelében megbúvó tavakban vagy a holtágakban mártóztam meg … Szeretném hinni, hogy egyszerre vagyok nyugati utazó, aki újra felfedezi a Keletet, és keleti utazó, aki újra felfedezi a Nyugatot.”
(Részlet a kötetből)
Thorpe, Nick: A Duna. Utazás a Fekete-tengertől a Fekete-erdőig
Scolar Kiadó, 2015, 352 oldal
Ára: 3950,-Ft helyett 3160,-Ft
Kedvezmény: 20%
Kedvezmény: 20%
Méret: 150 × 230 mm, keménytáblás
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése